Centru de Antreprenoriat UPBizz | Prof. dr. ing. Răzvan Rughiniș
17861

Prof. dr. ing. Răzvan Rughiniș

BIOGRAFIE

Răzvan Rughiniș este profesor universitar în Departamentul de Știința Calculatoarelor, Universitatea Politehnica din București. Cercetările sale sunt specializate în problematica securității rețelelor de calculatoare și Internet of Things. Răzvan este co-fondatorul Asociației Tech Lounge, sprijinind inovarea digitală și antreprenoriatul tinerilor din IT&C. Începând cu 2013 Răzvan este coordonatorul programului de accelerare Innovation Labs, susținând tinerii pasionați să își transforme ideile în prototipuri viabile și energizând ecosistemul de antreprenoriat tehnic românesc.