Gala Antreprenorului UPB

Gala Antreprenorului UPB

Prin implementarea proiectului UpGrade Universitatea POLITEHNICA din București vizează fortificarea parteneriatelor cu mediul socio-economic și dezvoltarea competențelor transversale ale studenților, prin înființarea unei rețele alcătuită din studenți, cadre didactice universitare și absolvenți UPB care să contribuie la creșterea angajabilității absolvenților, sporirea gradului de inovare din mediul universitar și dezvoltarea spiritului antreprenorial.

Astfel, UPBizz a dezvoltat o serie de workshopuri și evenimente menite să vină în sprijinul studenților prin dezvoltarea competențelor de tip soft skill, dar și să îi inspire să aleagă calea antreprenoriatului. Așa a luat naștere conceptul Gala Antreprenorului UPB – o serie de interviuri cu antreprenori proveniți din Poli care să inspire cu poveștile lor generațiile următoare de studenți UPB.