Centru de Antreprenoriat UPBizz | Global Shapers Bucharest
18687
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-18687,ajax_fade,page_not_loaded,,hide_top_bar_on_mobile_header,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Global Shapers Bucharest

PREZENTARE

Comunitatea Global Shapers este o rețea de Hub-uri dezvoltate și conduse de tineri cu potențial extraordinar, realizări remarcabile și uniți în dorința de a aduce o contribuție comunităților lor. Comunitatea Global Shapers este una numeroasele comunități de multi-stakeholder în cadrul Forumului Economic Mondial, alături de Young Global Leaders, Global Agenda Councils și Fundația Schwab pentru antreprenorii sociali.

Comunitatea este unită în dorința comună de a canaliza energia și entuziasmul extraordinar al membrilor în construirea unei lumi mai pașnice și mai incluzive.