𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐔𝐏 – evenimentul în care ideile prind viață, conexiunile se dezvoltă și inovația este în prim plan!

𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐔𝐏 – evenimentul în care ideile prind viață, conexiunile se dezvoltă și inovația este în prim plan!

POLITEHNICA București lansează prima ediție a 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐔𝐏 – evenimentul în care ideile prind viață, conexiunile se dezvoltă și inovația este în prim plan!

Timp de două zile, Rectoratul POLITEHNICII București devine Nucleul inovației – Un Incubator și un Hub al Afacerilor, în cadrul căruia se vor desfășura activități dedicate antreprenorilor, companiilor, dar și elevilor și studenților.

𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭 𝐘𝐨𝐮𝐫 𝐒𝐭𝐚𝐫𝐭𝐔𝐏 va cuprinde sesiuni de networking, business speed meetings, dezbateri susținute de antreprenori, ateliere de soft skills, dar și prezentări de proiecte și idei inovative din domeniul tehnologiei realizate de membri ai comunității științifice și academice din cadrul POLITEHNICII București.

Vă așteptăm în #CampusulUPB, în perioada 26-27 octombrie, să aflați care sunt oportunitățile și provocările unui start-up!

ℹ️ https://startup.upb.ro/