Antreprenori de Succes @UPBizz

Antreprenori de Succes @UPBizz

#UPBizz aduce alături de tine antreprenori consacrați, oameni care au crezut în visul lor, au luptat pentru el și l-au transformat în realitate. Te așteptăm alături de noi să afli poveștile din spatele unor afaceri românești de succes și să primești sfaturi și idei prețioase în dezvoltarea mindsetului unui antreprenor de succes.

????????̂?????????
Miercuri | 27 martie | 17:00
?????????????????
Biblioteca Centrală UPB | Etaj 3 | Sala 3.1

????????????????????????????????
Mircea Căpățînă | Co-Fondator | SmartBill

După ce a obținut diploma de inginer în 2006 în cadrul Universității „Politehnica” din Timișoara, Mircea a decis să urmeze calea antreprenoriatului și a construit împreună cu câțiva prieteni Smart Bill, compania prin care și-a propus să rezolve bătăile de cap ale antreprenorilor și care astăzi are peste 50.000 de clienți.

Irina Arsene | CEO | MINDIT.IO

Absolventă a Facultății de Automatică și Calculatoare din cadrul Universității POLITEHNICA din București, Irina Arsene a fost pe rând programatoare, consultant în telecomunicații, General Manager, HR director, Chief Sales and Marketing Director si Board Member . În acest timp a absolvit un Executive MBA si Institute of Directors Londra, iar din 2013 a pus bazele Mindit – compania prin care și-a dorit să schimbe Romania in bine.

Ligia Adam | Membru Fondator CivicTech

Membru co-fondator al CivicTech România, Ligia este licențiată în Comunicare & PR și absolventă a unui masterat in Comunicare Politică și Marketing Electoral și este bineînțeles pasionată de online, marketing și tehnologie. Timp de 10 ani a activat în marketing și comunicare la nivel național și internațional, timp în care a contribuit pe partea de comunicare alături de numeroase start-up-uri, dar a colaborat și cu branduri consacrate precum Bitdefender, UNICEF sau Samsung. În prezent, este implicată în activitatea CivicTech România și în proiectele care au nevoie de abilitățile ei.

Completează formularul de înscriere – https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfktz5dosFCRPaeZEILoXGa0sGDujb7FxYO4EAb6WFkAn6rLQ/viewform