Concursul de idei de afaceri „Fii Antreprenor 2.0”

Concursul de idei de afaceri „Fii Antreprenor 2.0”

Proiectul „Fii Antreprenor 2.0” se apropie de final, iar pentru că la UPBizz ne dorim să încurajăm performanța, implicarea și dezvoltarea celor mai buni tineri antreprenori te provocăm la un concurs de idei de afaceri dotat cu trei premii a câte 2000 de lei. Are you up for the challenge?

Câștigă 2000 de lei în doi pași simpli!
Competiția este dedicată studenților din cardul Universității POLITEHNICA din București și se va desfășura în două etape distincte care vor testa atât noțiunile și ideile teoretice ale participanților, cât și partea practică.
Concursul de idei de afaceri se va derula în perioada 12.11.2018-06.12.2018

I. Completarea formularului online
Primul pas către cei 2000 de lei va fi descrierea ideii de afacere sau a afacerii pe care concurentul o are deja înființată, prin completarea formularului online.  Fiecare participant se va putea înscrie cu o singură idee de afacere, conform instrucțiunilor de participare și de transmitere disponibile regulament concursului. Formularele vor fi evaluate conform criteriilor stipulate în regulament de către un juriu format din 5 membri, iar proiectele cu cele mai bune punctaje se vor califica în finală.

Termen limită de transmitere a formularului: 29 Noiembrie 2018, ora 13:00.

II. Prezentarea ideii de afaceri
O dată evaluate și notate ideile înscrise prin formularul online, în data de 4 decembrie 2018 va fi publicată lista antreprenorilor finaliști. Aceștia vor fi contactați telefonic/prin email, pentru a li se transmite rezultatul obținut în urma evaluării, precum și detaliile privind desfășurarea finalei care va avea loc în data de 6 Decembrie. Prezentarea ideii de afacere se va face în fața juriului format din 5 membri. Fiecare participant va avea la dispoziție 5 minute pentru prezentarea ideii de afacere înscrisă și evaluată în cadrul etapei anterioare. La finalul evenimentului, juriul va acorda punctaj individual pentru prezentare.

Cei 3 câștigători vor fi desemnați pe baza unui punctaj final format din notele obținute la ambele etape.

Calendarul concursului

Desfășurarea concursului – 12.11.2018 – 06.12.2018
Completarea formularului online – 12.11.2018 – 29.11.2018 (ora 14:00)
Anunțarea finaliștilor – 04.12.2018
Desfășurarea finalei – 06.12.2018

Citește regulamentul concursului accesând linkul următor – https://bit.ly/2ANhUOZ
Completează formularul de înscriere  – https://goo.gl/3NA6hD

MULT SUCCES!