Smart Start-Up Romania Etapa II

Surse de finanţare
Antreprenoriat, Smart Start-Up, studenți, UPB
Despre proiect

Emoții, idei frumoase și tineri antreprenori entuziaști. Acestea sunt elementele care au definit Finala II Smart Start-Up Romania.
Mulțumim încă o dată juriului, mentorilor si partenerului nostru Asociația Română pentru Smart City și Mobilitate. Suntem bucuroși că am avut alături tineri determinați și încrezători în forțele proprii. Le rămânem alături antreprenorilor care au venit cu idei caracterizate de elementele promovate de UPB, prin intermediul Centrului de Antreprenoriat UPBizz – evoluție, schimbare, inovare.

Programul Smart Start UP România a fost organizat de Asociația Română pentru Smart City și Mobilitate în parteneriat cu Universitatea POLITEHNICA din București . Principalele criterii de selecție au fost originalitatea, inovarea, impactul asupra mediului, posibilitatea de a fi implementate global.