Fundația Dreptul la Educație

PREZENTARE

Fundația Dreptul la Educație oferă prin intermediul OK Center –  primul centru din România dedicat educației financiare, workshop-uri și activități educative atât pentru elevi, cât și pentru studenți. Fundația sprijină dezvoltarea organică a societății românești, printr-o abordare de învățare de la individ la comunitate, în ceea ce privește managementul financiar.

Principiile OK Center sunt centrate pe tineri și inovație, integritate, învățare continuă și colaborare.

Astfel, au creat un mediu de învățare cât mai aproape de cel real în care cursanții au șansa să aplice concepte practice, precum asumarea riscurilor, planificarea, lucrul în echipă, dezvoltarea gândirii strategice, cunoștințele financiare, ingrediente esențiale în contextul cotidian.