12 coach

PREZENTARE

Școala își propune ca studenții ei să folosească cuvinte al căror înțeles chiar l-au trăit. Să afle ce e intuiția și compasiunea la modul autentic. Și dacă e să aibă de ales între a fi pragmatici și a fi autentici, să aleagă întotdeauna să fie autentici. Pentru ca apoi pragmatismul să devină o alegere conștientă și nu un pretext. Acesta este și modul în care Școala aduce la lumină coachul din fiecare. Așa facilitează accesul la starea de ‘a fi’. Cu orice ar însemna să se confrunte studenții ei în timpul procesului de formare. Să își permită să simtă și să fie conștienți de asta. Să nu fie împietriți… Să fie deschiși. Școala de Coaching are ca misiune explorarea potențialului omului întreg. Pentru că suntem rezultatul a 4 miliarde de ani de evoluție inconștientă și alți 2 milioane de evoluție conștientă… de umanitate.

Școala are puterea de a scoate la iveală capodoperele care se ascund în fiecare dintre cei care intră în ea.

Pot spune că misiunea constă în a onora încrederea cu care Școala e investită.

Olga Oltean, Fondator 12Coach