Webinar – De la idee la piață: ”Cum testezi potențialul unei idei de afaceri?/ Cum validezi ideea de afaceri și o transformi într-o afacere de succes” cu Roxana Lupașcu

Împreună cu partenerii noștri de la Magurele Science Park continuăm seria workshopurilor cu teme antreprenoriale cu scopul de a sprijini studenții ce își doresc să devină antreprenori.

Astfel, te invităm miercuri, 20 septembrie, începând cu ora 16.00, la un webinar interactiv și captivant, creat special pentru studenți cu spirit antreprenorial, ca tine! 🚀

Tema prezentării: De la idee la piață: ”Cum testezi potențialul unei idei de afaceri?/ Cum validezi ideea de afaceri și o transformi într-o afacere de succes”.

Vom descoperi împreună modalitățile de a evalua viabilitatea unei idei de afaceri și pașii necesari pentru a transforma acea idee într-una de succes, alături de Roxana Lupașcu – Expert în Inovare la Măgurele Science Park și Business coach al European Innovation Council (EIC).

Află mai multe despre webinar și rezervă-ți locul chiar acum, accesând link-ul de mai jos👇