Aflăm totul despre conceptul de Smart City de la Eduard Dumitrașcu, președintele ARSCM și partner în cadrul Centrului de Antreprenoriat UPBizz

Aflăm totul despre conceptul de Smart City de la Eduard Dumitrașcu, președintele ARSCM și partner în cadrul Centrului de Antreprenoriat UPBizz

Eduard Dumitrașcu, președintele Asociației Române pentru Smart City și Mobilitate și partener al Centrului de Antreprenoriat UPBizz, vorbește într-un interviu acordat celor de la Agerpres despre conceptul de Smart City. Aflăm de la Eduard cum este definită ideea de Smart City, cum poate fi dezvoltată și implementată în orașele din România, dar și cum acest concept poate intra în curând in curicula Universității POLITEHNICA din București.

Promotor al conceptului de inovare, Eduard s-a implicat activ în dezvoltarea start-up-urilor studențești și în susținerea, educarea și formarea tinerilor antreprenori. Astfel, s-a alăturat echipei extinse a UPBizz, iar atunci când nu militează pentru crearea unei legături puternice între mediul privat și cel public, este alături de studenții care participă la programele centrului. Interviul complet cu Eduard Dumitrașcu AICI.