We make things happen!

We make things happen!

Finala Smart Start UP România a scos la iveală proiecte și antreprenori cu mult potențial. Din cele 47 de proiecte intrate în competiție au fost declarate finaliste 29, acestea fiind ulterior prezentate în fața unui juriu cu experiență în business format din Eduard Dumitrașcu – Președintele Asociației Române pentru Smart City și Mobilitate, Prof. Dr. Ing. Răzvan Rughiniș – Universitatea POLITEHNICA din București, Gabriel Mutu – Primarul Sectorului 6, Tatian Diaconu – CEO IMMOCHAN România, Gabriel Tomescu – CEO BMF Grup, Francesco D’Ambrosio – CEO EasyLumen și Sarolta Besenyei – Expert Comisia Europeană.
Cele mai bune proiecte finaliste au fost admise în etapa de mentorat alături de jurați după cum urmează:

  • Urban Gardener al tânărului Stelian Mustea a captat atenția reprezentaților Primăriei Sectorului 6;
  • Bee Woop al domnului Lungu Dan se dezvoltă alături de domnul Francesco D’Ambrosio;
  • Proiectul R&D and Production Lab for Wearable Biomedical Tech al domnului Lungu Alexandru Valentin crește de asemenea, sub îndrumarea domnului Francesco D’Ambrosio;
  • Autocamion Electric propus de Iliescu Mihail Alin are sprijinul domnului Gabriel Tomescu;
  • CleanUP propus de Pană Mihail Alexandru și InstaHouse prezentat de domnul Moroianu George beneficiază de experiența și know how-ul domnului Gabriel Tomescu;
  • iStudy propus de domnișoara Mădălina Ghețu se va alătura proiectelor din etapa de mentorat cu sprijinul domnului Tatian Diaconu.

 

Succesul Etapei I a proiectului Smart Start UP România ne încurajează să continuăm acest proiect. Urmăriți site-urile www.smartstartup.info, www.upb.ro și www.antreprenoriat.pub.ro pentru a afla informații legate de desfășurarea Etapei II.