Workshop-ul „Strategii și tehnici pentru creșterea încrederii în sine” cu Adela Ioniță – Self-Mastery Coach

Workshop-ul „Strategii și tehnici pentru creșterea încrederii în sine” cu Adela Ioniță – Self-Mastery Coach

Te invităm la workshopul: Strategii și tehnici pentru creșterea încrederii în sine, conceput special pentru a te ajuta să-ți dezvolți mentalitatea și abilitățile necesare pentru a-ți crește încrederea în sine și pentru a obține acele lucruri pe care ți le dorești și le meriți din plin.
Prin activități și discuții interactive, vei învăța strategii și tehnici practice pentru a depăși convingerile auto-limitative, pentru a construi reziliența și pentru a-ți cultiva o imagine de sine mai bună și mai puternică.
Încrederea în sine este o abilitate esențială în viață. Ne permite să ne asumăm riscuri, să acceptăm provocările și să ne urmărim obiectivele cu determinare și încredere în reușită. Cu toate acestea, construirea și menținerea încrederii în sine poate fi o sarcină descurajantă, mai ales după ce ne confruntăm cu eșecul, critica și îndoiala de sine.
Ai observat cum uneori știi foarte bine ce ai de făcut, dar pur și simplu nu poți face?
Sau poate te convingi singur/ă să nu-ți asumi riscuri sau să-ți urmezi obiectivele din cauza fricii de eșec sau de respingere?
💬🗣Împreună cu Adela Ioniță, Self-Mastery Coach veți parcurge următoarele subiecte cheie:
– Înțelegerea încrederii în sine: ce este, de ce contează și cum să o cultivi;
– Identificarea și provocarea convingerilor auto-limitante și a criticii de sine;
– Dezvoltarea unei mentalități de creștere și îmbrățișarea învățării și curiozității;
– Implicarea limbajului corpului pentru a proiecta încrederea în sine.
– Subiecte spontane care apar pe durata atelierului.
📅Când? – 24 MAI 2023, ora 18.30
📌Unde? – Sala3.2, Etaj 3 – Biblioteca Centrală a UPB
👉Completează formularul și rezervă un loc la workshop: